ورود به سیستم برای دانشجویان والدین ورود به سیستم برای  ورود به سیستم برای کارکنان  راهنمای سیستم ورود به سیستم
فرم های دانشجویی قوانین و آئین نامه ها مرکز مشاوره و بهداشت شورای موارد خاص اداره رفاه اداره خوابگاه ها امور دانشجویی  
جزئیات خبر
 
عنوان خبر : شيوه نامه حضور دانشجويان تحصيلات تکميلي در سراها

متن :

شيوه نامه حضور دانشجويان تحصيلات تکميلي در سراهاي دانشجويي

 

با توجه به شيوع ويروس کوويد 19 و شرايط فعلي جامعه، به منظور کاهش ظرفيت و رعايت فاصله گذاري اجتماعي در سراهاي دانشجويي، مجوز اسکان در سراهاي دانشجويي صرفا به دانشجويان تحصيلات تکميلي، که  فعاليت تجربي داشته و لازمه فعاليت تجربي آنان حضور در کارگاه ها يا آزمايشگاه هاي دانشگاه بوده و لزوم جضور دانشجو در دانشگاه به تاييد استاد راهنماي ايشان رسيده است، داده مي شود . لذا پس از تاييد استاد راهنما و موافقت دانشکده، لازم است تا دانشجو موارد ذيل را پذيرفته و مسئوليت انجام و رعايت آن ها را شخصا برعهده گيرد.

 1. دانشجويان متقاضي بايد در سامانه خود اظهاري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي ثبت نام و پس از تکميل فرم مربوطه، نتيجه آن را  امضا  و  به مرکز بهداشت و درمان دانشگاه تحويل نمايند.
 2. قبل از مراجعه به اداره امور سراها، بايستي به مرکز بهداشت و درمان دانشگاه  مراجعه و پس از معاينه و دريافت گواهي سلامت به اداره امور سراها مراجعه نمايند.
 3. لازم است تا دانشجويان مسير، زمان، وسيله رفت و آمد و شيوه بازگشت به خانه را به اطلاع اداره سراها رسانده و برنامه دقيقي براي شرايط اضطراري اعلام نمايند. اين برنامه به اطلاع خانواده دانشجو رسانده شده و اعلام آمادگي خانواده ضروري خواهد بود.
 4. فضاهاي عمومي سراها، نظير نمازخانه، اتاق تلويزيون و... تعطيل بوده و امکان استفاده از آن وجود نخواهد داشت.
 5. با توجه به محدوديت هاي موجود در فصول گرم سال نظير کمبود و قطع آب، برق و ....، لازم است تا نهايت همکاري با اداره سراها انجام شود.
 6. تامين وسايل بهداشت فردي به عهده دانشجو است، لذا دانشجويان ارجمند ملزم به تهيه مواد و وسايل بهداشت فردي نظير ماسک، دستکش، مواد ضد عفوني کننده و ....  براي استفاده شخصي و همراه داشتن به هنگام ورود به سرا خواهند بود.
 7. اتاق ها تک نفره بوده و دانشجو ملزم به استفاده از اتاقي است که به وسيله سرپرست تعيين مي گردد. ضمنا مسئوليت حفظ اموال و وسايل موجود در اتاق تحويل شده، برعهده دانشجو خواهد بود.  تغيير اتاق يا حضور در ساير اتاق ها و طبقات ممنوع مي باشد.  
 8. نظر به زندگي دانشجويان در محيط عمومي با ميزان خطر آلودگي بالا، خروج از دانشگاه بجز در موارد اضطراري پزشکي و بهداشتي ممنوع خواهد بود. در صورت اضطرار لازم است تا مجوز لازم از اداره سراها دريافت شود. لذا توصيه مي گردد که دانشجويان گرامي براساس مدت زمان حضور، تمامي وسايل و امکانات مورد نياز خود را قبل از اسکان، تهيه و همراه داشته باشند.
 9. پس از اسکان، فرد فرد دانشجويان  بايستي هر روزه به سامانه بوستان دانشجويي مراجعه و فرم خود اظهاري مرتبط با بيماري کرونا را تکميل و تاييد نمايند. اين فرم روزانه توسط مرکز بهداشت و درمان دانشگاه به منظور پايش سلامت دانشجويان ساکن در سرا مورد بررسي و تجزيه و تحليل قرار خواهد گرفت.
 10. دانشجويان ساکن در سراها موظفند تا مطابق با برنامه اعلام شده يکبار در هفته براي معاينه به مرکز بهداشت و درمان دانشگاه مراجعه نمايند.
 11. در صورت مشاهده هرگونه علائم مشکوک به بيماري کرونا، در ساعات اداري سريعا به مرکز بهداشت و درمان دانشگاه مراجعه و خارج از وقت اداري با اورژانس 115 تماس گرفته شود.
 12. با توجه به عدم امکان قرنطينه در دانشگاه، لازم است تا آمادگي کافي براي ترک سريع سرا و بازگشت به خانه براي دانشجويان فراهم بوده و در صورت مشاهده هر يک از علايم مشکوک به بيماري کوويد 19،  بلافاصله اداره سراها را مطلع نموده و براساس اعلام مرکز بهداشت و برنامه تاييد شده، دانشجو براي قرنطيه و درمان در اسرع وقت به خانه باز گردد.
 13. با توجه به شرايط موجود، امکان سرو غذا در رستوران‌هاي دانشجويي وجود نخواهد داشت. لذا دانشجويان قبل از اسکان در سرا، نسبت به تهيه وسايل اوليه طبخ و سرو غذاي انفرادي اقدام نمايند.
 14. پذيرش مهمان در سراها اکيدا ممنوع و تحت هيچ شرايطي پذيرفتني نخواهد بود.
 15. درصورت ابلاغ موارد جديد از سوي ستاد مبارزه با کروناي دانشگاه، مرکز بهداشت و درمان دانشگاه و يا  اداره سراهاي دانشجويي، دانشجويان ساکن در سراها موظف به اجراي آن ها خواهند بود.
 16.  

اينجانب............................... دانشجوي رشته.............................................به شماره دانشجويي..................................................... موارد مذکور را دقيق مطالعه نموده و متعهد به اجراي آن ها خواهم بود. با توجه به اينکه حضور اينجانب براساس درخواست شخصي و موافقت استاد راهنما بوده و در بخش هاي مختلفي از دانشگاه فعاليت خواهم داشت، مسئوليت کليه عواقب حضور در دانشگاه و موارد مرتبط با آن در شرايط فعلي جامعه را شخصا به عهده گرفته و هيچگونه ادعايي در اين زمينه از حوزه معاونت دانشجويي و دانشگاه نخواهم داشت.

 

نام و نام خانوادگي........................................................تاريخ...................................... امضاء و اثر انگشت.........................

 

     
تاریخ ارسال : 2 اسفند سال 1399
 
فرستنده : امور دانشجويي
     
 
تعداد مشاهده : 111
 


 

مهمترین پیوندها